Dobre načasované útoky proti 99%

Autor: Pavel Pětioký | 29.2.2012 o 18:42 | Karma článku: 6,65 | Prečítané:  1538x

V posledných týždňoch na Slovensku vidno, ako sa prejavuje strach goríl a skupín vyvolencov z toho, že by sa v parlamente mohlo reálne objaviť hnutie 99%. Hneď potom, ako v prieskumoch 99% prekročilo hranicu zvoliteľnosti prišla smršť útokov z rôznych strán. Niektorým ani nevadilo, že sa väčšinou jedná o neoverené fakty.  

Chcem sa vyjadriť k udalostiam, ktoré sa odohrali za posledných 36 hodín. Akcia s obrovským nasadením zložiek policajného zboru overuje pravosť podpisov na hárkoch, ktoré boli doložené k registrácii hnutia 99%. Nepamätám si na prípad, kedy by polícia vyvolávala ľuďom od pol siedmej ráno až do desiatej hodiny večer, aby zistili nejaké informácie. Vyvolávajú ľuďom kým ešte spia, vyvolávajú im do práce, a keď ich telefonicky nezastihnú chodia za nimi domov a aj na ich pracoviská. Páni policajti by si mali uvedomiť, že je ťažké zamestnávateľovi vysvetliť, prečo za Vami prišla polícia na pracovisko a že ste nič zlé nespravili.

Jedna moja známa mi spomínala, že jej sústavne ráno vyvolávali, kým sa nedočkali odpovede na ich otázku, či podpísala petičný hárok pre vznik hnutia 99%. Nie v každej práci si zamestnanci môžu vybavovať súkromné telefonáty v pracovnej dobe. Je potrebné pochopiť, že bežní ľudia majú iné starosti.

Chcel by som sa poďakovať pánovi Spišiakovi, že koná takto promptne, ale nejako sa mi nechce veriť tomu, že toto prešetrovanie nestojí peniaze navyše. Policajti by bežne zašli za ľuďmi na pracovisko? Vždy to majú po trase? Stovky až tisícky telefonátov navyše nestojí peniaze nás daňových poplatníkov ani cent?

Ako pán Spišiak uviedol, že „zberač" podpisov dal oficiálne prehlásenie, akým spôsobom zbieral podpisy, a že vraj bol k tomu nabádaný. Keďže sa jedná o jedného jediného človeka, je to tvrdenie proti tvrdeniu, a nemyslíte si, že jeho prehlásenie môže byť účelové, aby pošpinil 99%?

Ďalej si myslím, že blog jednej slečny, ktorá napísala, že „99% zneužila moje osobné údaje" nepotrebuje komentár, nakoľko má zároveň v popise o čom píše: „O všetkom, čo zažijem a keď nie, tak si vymyslím".

Chcel by som zareagovať aj na pána Čikovského. Ako môže s takou istotou tvrdiť na adresu 99% nasledovné? „Strana neprináša do  politiky žiadny prvok, ktorý by tu ešte nebol. Prináša len idey, ktoré už dávno presadzujú alebo aspoň propagujú aj iné strany. Neponúka ľudí, ktorí by mohli politiku akokoľvek obohatiť." Ako je možné, že dávno propagované idey doposiaľ žiadna politická strana nepresadila? Pozná kandidátov 99% osobne? Pozná vôbec naše priority? Z uvedeného vyplýva jediné, že pán Čikovský asi nechce, aby táto krajina fungovala pre 99% ľudí.

Myslím si, že jediným cieľom týchto útokov je, aby 99% ľudí, ktorých sa snažíme zastupovať, týmto stratili šancu na pozitívnu zmenu na Slovensku. Komu toto celé vlastne vyhovuje?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Ktovie, ako na voličov zapôsobí Klusov sľub vyčistiť úrady od rodinkárstva. Zdá sa totiž, že práve to im neprekáža v prípade ĽSNS.

DOMOV

Politický geograf Madleňák: Neviem, či v Lučenci poznajú Luntera či Mičeva

Extrémista Marian Kotleba ťaží v banskobystrickej župe aj zo slabej informovanosti tamojších voličov, hovorí pre SME politický geograf TIBOR MADLEŇÁK.

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.


Už ste čítali?