Cesty 1. triedy pripomínajú tankodromy

Autor: Pavel Pětioký | 23.3.2011 o 8:58 | (upravené 23.3.2011 o 9:47) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  1406x

Už ste asi taktiež stihli zaregistrovať vyhlásenie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Figeľa, že cesty 1. triedy na Slovensku sú vo veľmi zlom stave, hlavnou príčinou tohto problému je dlhoročné zanedbávanie z hľadiska obnovy a opráv týchto ciest. Ja by som žiaľ tieto cesty nazval skôr zalátané tankodromy

Vraj do konca marca tohto roku ministerstvo chce vypísať súťaž na  obnovu ciest 1. triedy v rozsahu 100 km, za vyše 16,5 milióna eur. Je pravda, že je potrebné niekde začať, ale ak budú stále dookola používať ten nekvalitný asfalt ako doteraz, o 1-2 roky máme tento problém opäť na stole. Preto by som uvítal, keby kompetentní radšej porozmýšľali nad tým, že keby sa použil kvalitnejší materiál pri opravách ciest, ako napríklad v susednom Rakúsku, nemusel by sa problém s opravou ciest na rovnakých úsekoch riešiť každý rok a tým by sa v podstate zefektívnila ich oprava. Je pravda, že za vyčlenené peniaze by sa neopravilo 100 km ciest, ale napríklad len 60-65 km, ale nemuseli by sme tieto cesty budúci rok o takomto čase opäť opravovať a tieto financie by sa použili na opravu iných ciest, ako sa to robí v iných vyspelých krajinách EÚ.

Ďalšia informácia sa týkala,  už projektovo pripravovaného balíka, ktorý pôjde na opravu 40 mostov na cestách 1. triedy, ktoré sú v rámci infraštruktúry z hľadiska techniky a bezpečnosti v najhoršom stave.

Ďalej sa pripravuje niekoľko súťaží na rekonštrukciu ciest 1. triedy v rozsahu pokrývajúcom 500 km, tieto projekty by sa podľa vyjadrenia pána ministra mali financovať z európskych zdrojov a zo štátneho rozpočtu. V tomto prípade opäť platí, že menej je niekedy viac a tak by bolo vhodnejšie pre opravy použiť kvalitnejší materiál.

Podľa pána ministra je v nevyhovujúcom stave vyše 1000 km ciest 1. triedy a viac než 130 mostov na cestách 1. triedy. S toho vyplýva otázka, čo sa na ministerstve robilo doteraz? Keď sme sa dostali až do takého nelichotivého stavu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Voliť proti Kotlebovi nebude bolieť

Ktovie, ako na voličov zapôsobí Klusov sľub vyčistiť úrady od rodinkárstva. Zdá sa totiž, že práve to im neprekáža v prípade ĽSNS.

DOMOV

Politický geograf Madleňák: Neviem, či v Lučenci poznajú Luntera či Mičeva

Extrémista Marian Kotleba ťaží v banskobystrickej župe aj zo slabej informovanosti tamojších voličov, hovorí pre SME politický geograf TIBOR MADLEŇÁK.

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.


Už ste čítali?