Nové chránené územie Soví les v Petržalke.

Autor: Pavel Pětioký | 22.3.2011 o 20:26 | (upravené 22.3.2011 o 22:15) Karma článku: 4,38 | Prečítané:  1288x

Dnes som sa okrem zasadnutia miestneho zastupiteľstva v Technopole, zúčastnil na slávnostnom vyhlásení chráneného areálu Soví les, ktoré sa konalo o 11:30 v Cik cak centre v Petržalke. Zaujala ma informácia, že vyhlásením Sovieho lesa za chránený areál bolo zavŕšené viac ako 20 ročné úsilie ochranárov o ochranu toho územia v Petržalke. Na tomto slávnostnom vyhlásení sa zúčastnili aj pán Milan Ftáčnik, primátor Bratislavy, pán Tomáš Kusík, predseda ochranárskeho združenia BROZ, ďalší odborní ochranári, novinári, ako aj široká verejnosť.

Nový chránený prírodný areál s plochou takmer 42 hektárov je na pravej strane rieky Dunaj a siaha od Mosta Apollo približne jeden kilometer, pod Prístavný most k okoliu Ekonomickej univerzity. Táto lokalita je chránená vzhľadom na vzácny biotop lužného lesa a mokrade, na ktoré je viazaný výskyt mnohých vzácnych živočíšnych druhov. Jednotlivé časti areálu sú zaradené do druhého až štvrtého pásma ochrany prírody.

Ale aby som sa vrátil k spomínanému vyhláseniu chráneného areálu Soví les. Nálada v Cik cak centre bola veľmi pozitívna a prítomní mali radosť, že sa podarilo toto územie zachrániť pre budúce generácie. Po krátkom úvode, nasledovalo zopár otázok na ochranárov a potom ako sa patrí sa tento úspech patrične zapil sektom. Boli predstavené aj iné projekty na ochranu prírody, ktoré sa pripravujú, či už v rámci Bratislavy, alebo neďaleko hlavného mesta. Nakoniec bol naplánovaný presun do nového chráneného areálu.

V areáli podľa kompetentných nebude obmedzená návštevnosť, a bude naďalej slúžiť na rekreáciu. Táto oblasť je naozaj vhodná pre víkendové prechádzky, teda pokiaľ ste tam ešte nezavítali, bolo by pekné to napraviť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?