Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko" III.

Autor: Pavel Pětioký | 22.3.2011 o 18:32 | (upravené 22.3.2011 o 19:18) Karma článku: 3,71 | Prečítané:  1023x

Prednedávnom som v článkoch Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko" I. a II., upozornil na jednu z množstva dovtedy neriešených problematík v Petržalke, a tým je havarijný stav pontónového mosta cez Chorvátske rameno k známemu jazeru Draždiak, o ktorý sa dlhšiu dobu nikto nestaral.

Ako som už spomínal v predchádzajúcich článkoch, ku koncu februára sme sa ako obyvatelia Petržalky rozhodli konať a vytvorili sme petíciu za opravu pontónového mosta pri Chorvátskom ramene a revitalizáciu Chorvátskeho ramena. Táto petícia dokázala, že obyvateľom Petržalky nie je ich okolie ľahostajné a týmto sa chcem poďakovať všetkým podpísaným pod petíciou.

Na základe rokovania s pánom Bajanom, starostom mestskej časti Petržalka, sme poslali otvorený list všetkým poslancom miestneho zastupiteľstva, v ktorom sme ich požiadali o podporenie našej iniciatívy, ktorá by napomohlo rýchlemu riešeniu vo veci opravy alebo výstavby nového pontónového mosta. Po odpovediach niektorých poslancov, ktorý našu iniciatívu podporili, sme sa s očakávaním vybrali na zasadnutie miestneho zastupiteľstva v Petržalke, kde sa schvaľoval aj rozpočet mestskej časti pre rok 2011.

Na zasadnutie miestneho zastupiteľstva prišli takmer všetci poslanci a veľké množstvo novinárov, pracovníkov miestneho úradu a hostí. Čakali sme či a kedy, bude predložený návrh na opravu spomínaného pontónového mosta, s ktorého opravou sa v pôvodnom rozpočte nepočítalo. Potešilo nás, keď zástupca starostu predložil návrh, na presun čiastky 20-tisíc eur s prostriedkov propagácie mestskej časti na opravu premostenia cez Chorvátske rameno pri Ústave lekárskej kozmetiky. Tento návrh akceptoval aj starosta Petržalky a v následnom hlasovaní aj 31 z 32 prítomných poslancov miestneho zastupiteľstva.

Po iniciatíve nášho petičného výboru sa nakoniec teda peniaze na opravu mostíka našli. Budeme samozrejme monitorovať stav tohto mostíka a naďalej urgovať kompetentných, aby bol mostík čo najskôr opravený, nakoľko vďaka havarijnému stavu pontónového mosta, stále na ňom hrozí úraz.

Týmto sa naša iniciatíva v rámci Petržalky, ale aj Bratislavy nekonči. Ešte nás čaká napríklad druhý bod petície, ktorý ľudia požadujú naplniť a tým je revitalizácia v okolí Chorvátskeho ramena, ale aj iné problematiky, ktoré trápia bežných obyvateľov. Budeme sa aj naďalej snažiť presadzovať riešenia problémov ľudí, ktoré padnú na úžitok všetkým a nie len vyvoleným.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?