Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko" II.

Autor: Pavel Pětioký | 12.3.2011 o 13:45 | (upravené 12.3.2011 o 13:52) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  1166x

Prednedávnom som v článku Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko", upozornil na jednu z množstva neriešených problematík v Petržalke, a to konkrétne dezolátny stav pontónového mosta cez Chorvátske rameno k známemu jazeru Draždiak, ktorý patrí podľa kompetentných ústavu lekárskej kozmetiky. Ku koncu februára sme sa ako obyvatelia Petržalky rozhodli, že sa už nebudeme len prizerať na to, ako to v Petržalke vyzerá a rozhodli sme sa konať, nakoľko sme spočiatku našou iniciatívou na miestnom úrade neuspeli.

Vytvorili sme petíciu za opravu pontónového mosta pri Chorvátskom ramene a revitalizáciu Chorvátskeho ramena. Táto petícia dokázala, že ani obyvateľom Petržalky nie je ich okolie ľahostajné a za približne 7 hodín zbierania podpisov sa nám podarilo zhromaždiť viac ako 800 podpisov pod petíciu. Táto petícia a stav Chorvátskeho ramena zaujala aj STV a natočili s nami krátku reportáž.

Aj s ich pomocou sa nám podarilo konečne pohnúť ďalej.

Pred pár dňami sme boli pozvaní na rokovanie s pánom Bajanom, starostom mestskej časti Petržalka, ktoré sa týkalo našej petície, ale aj iných problematík v Petržalke.  Pán starosta nás prijal veľmi priateľsky a naše rokovanie sa nieslo v  pozitívnom duchu. Uznal, že naše požiadavky v petícii sú oprávnené a aj on sám vie, že je potrebné naozaj čo najskôr urobiť rázne kroky. Predstavil nám svoju predstavu, ktorú chce v rámci týchto požiadaviek spraviť. V priebehu budúceho týždňa budeme, kontaktovať aj miestnych poslancov, aby boli čo najlepšie oboznámení s danou problematikou a aby sa na miestnom zastupiteľstve čo najskôr rozhodlo o danej problematike v prospech veci.

Z nášho stretnutia ďalej vyplynulo, že prvým krokom bude v priebehu budúceho týždňa, najnutnejšia rekonštrukcia zábradlia na pontónovom moste, aby nedošlo k možnému úrazu spôsobenému pádom do vody. Následným krokom bude vyčlenenie a získanie finančných prostriedkov na vybudovanie nového pontónového mosta. Podľa vyjadrenia pána starostu by termín dokončenia výstavby pontónového mosta mohol byť niekedy do začiatku leta.

Rozprávali sme sa aj o ďalších problémoch mestskej časti, ktoré je treba riešiť a v mnohých sme s pánom Bajanom našli spoločnú reč. Pán starosta bol rád, že sme nielen predniesli svoje požiadavky, ale aj ponúkli pomoc v rámci našich možností.

Na základe tohto stretnutia sme sa rozhodli zatiaľ prerušiť zbieranie podpisov pod petíciu do 22.3.2011 (termín zasadnutia miestneho zastupiteľstva). Po tomto termíne uvidíme  na základe konania pána starostu a poslancov, či bude potrebné v petícii pokračovať, alebo nie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?