Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko" I.

Autor: Pavel Pětioký | 16.2.2011 o 8:42 | (upravené 22.3.2011 o 17:43) Karma článku: 7,32 | Prečítané:  1413x

Rád by som upozornil na jednu z množstva neriešených problematík v Petržalke, a to konkrétne dezolátny stav pontónového mosta cez Chorvátske rameno k známemu jazeru Draždiak, ktorý patrí ústavu lekárskej kozmetiky a nelichotivo vyzerajúce okolie.

 Luboš Pitra

Mnohí Petržalčania radi chodievajú na prechádzky k Chorvátskemu ramenu a k jazeru Draždiak, po celý rok hojne využívajú na prechod cez Chorvátske rameno aj chátrajúci pontónový most, o ktorý nikto, ako môžeme vidieť, nejaví žiaden záujem. Most je rozpadnutý, pontóny sú plné vody a zábradlie ako by tam ani nebolo, nakoľko je v dezolátnom stave.

 

Keď cez most prechádza už menšia skupinka ľudí, začne sa ponárať a ľudia si v lepšom prípade namočia len svoje topánky. Horšie je to, ale v zimnom období, keď  na takomto mokrom povrchu vznikne námraza a hrozí nebezpečenstvo úrazu prechádzajúcich ľudí.

 

Aj preto som sa začal zaujímať, ako dlho ešte tento stav potrvá, a či sa čaká iba na to, kým sa tam stane nejaký vážnejší úraz.

 

V dobrej vôli som sa telefonicky spojil s miestnym úradom v Petržalke a načrtol som im túto problematiku. Žiaľ, bolo mi povedané, že most nie je v správe mestskej časti, a že spomínaný most je vo vyhovujúcom stave. Po tejto odpovedi som si uvedomil, že isto nie som prvý, ktorý na tento havarijný stav mosta upozornil. Zaráža ma ale skutočnosť, ako podľa kompetentných vyzerá vyhovujúci stav mosta. Myslím si, že každý po použití spomínaného mosta sám posúdi jeho stav.

 

Žiaľ, ani okolie Chorvátskeho ramena nevyzerá lichotivo. Všade sú samé odpadky, čiara pre cyklistov sa stáva neviditeľnou, zábradlia na pevných betónových mostoch sú hrdzavé, niektoré lavičky sú polámané, v skratke „ideálne miesto pre oddych".

 

Podľa môjho názoru už včera bolo neskoro a most je potrebné urýchlene opraviť, aby sme predišli zbytočným úrazom, ktoré sú len otázkou času. A vzhľad okolia? Ten hovorí sám za seba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?