Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko" III.

Autor: Pavel Pětioký | 22.3.2011 o 18:32 | (upravené 22.3.2011 o 19:18) Karma článku: 3,71 | Prečítané:  1014x

Prednedávnom som v článkoch Chorvátske rameno - "bezpečnosť nadovšetko" I. a II., upozornil na jednu z množstva dovtedy neriešených problematík v Petržalke, a tým je havarijný stav pontónového mosta cez Chorvátske rameno k známemu jazeru Draždiak, o ktorý sa dlhšiu dobu nikto nestaral.

Ako som už spomínal v predchádzajúcich článkoch, ku koncu februára sme sa ako obyvatelia Petržalky rozhodli konať a vytvorili sme petíciu za opravu pontónového mosta pri Chorvátskom ramene a revitalizáciu Chorvátskeho ramena. Táto petícia dokázala, že obyvateľom Petržalky nie je ich okolie ľahostajné a týmto sa chcem poďakovať všetkým podpísaným pod petíciou.

Na základe rokovania s pánom Bajanom, starostom mestskej časti Petržalka, sme poslali otvorený list všetkým poslancom miestneho zastupiteľstva, v ktorom sme ich požiadali o podporenie našej iniciatívy, ktorá by napomohlo rýchlemu riešeniu vo veci opravy alebo výstavby nového pontónového mosta. Po odpovediach niektorých poslancov, ktorý našu iniciatívu podporili, sme sa s očakávaním vybrali na zasadnutie miestneho zastupiteľstva v Petržalke, kde sa schvaľoval aj rozpočet mestskej časti pre rok 2011.

Na zasadnutie miestneho zastupiteľstva prišli takmer všetci poslanci a veľké množstvo novinárov, pracovníkov miestneho úradu a hostí. Čakali sme či a kedy, bude predložený návrh na opravu spomínaného pontónového mosta, s ktorého opravou sa v pôvodnom rozpočte nepočítalo. Potešilo nás, keď zástupca starostu predložil návrh, na presun čiastky 20-tisíc eur s prostriedkov propagácie mestskej časti na opravu premostenia cez Chorvátske rameno pri Ústave lekárskej kozmetiky. Tento návrh akceptoval aj starosta Petržalky a v následnom hlasovaní aj 31 z 32 prítomných poslancov miestneho zastupiteľstva.

Po iniciatíve nášho petičného výboru sa nakoniec teda peniaze na opravu mostíka našli. Budeme samozrejme monitorovať stav tohto mostíka a naďalej urgovať kompetentných, aby bol mostík čo najskôr opravený, nakoľko vďaka havarijnému stavu pontónového mosta, stále na ňom hrozí úraz.

Týmto sa naša iniciatíva v rámci Petržalky, ale aj Bratislavy nekonči. Ešte nás čaká napríklad druhý bod petície, ktorý ľudia požadujú naplniť a tým je revitalizácia v okolí Chorvátskeho ramena, ale aj iné problematiky, ktoré trápia bežných obyvateľov. Budeme sa aj naďalej snažiť presadzovať riešenia problémov ľudí, ktoré padnú na úžitok všetkým a nie len vyvoleným.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?