Prečo to v Bratislave nejde?

Autor: Pavel Pětioký | 15.2.2011 o 18:08 | (upravené 15.2.2011 o 20:33) Karma článku: 4,84 | Prečítané:  847x

Je veľmi zaujímavé, že v Bratislave nenájdeme ani jednu nízkopodlažnú električku a iba zopár (7) nízkopodlažných trolejbusov. Prečo to v Bratislave nejde a v iných mestách na Slovensku a v Európe to ide?

Prekvapil ma poznatok, ako sa s týmto problémom vedeli vysporiadať v iných mestách na Slovensku.

Ako príklad by som rád uviedol mesto Prešov a mesto Banská Bystrica.

V Prešove za posledné roky, dokázali zakúpiť do vozového parku 12 nízkopodlažných trolejbusov, a to v spomínanom meste prevádzkujú iba tretinu vozidiel v porovnaní s Bratislavou.

Do konca júna tohto roka by malo byť do Banskej Bystrice dodaných 19 moderných nízkopodlažných trolejbusov. V tomto meste prevádzkujú len necelú štvrtinu trolejbusov v porovnaní s Bratislavou.

Bolo by zaujímavé zistiť, prečo to v Bratislave nejde? Prečo stále len generálkujeme technicky zastarané vozidlá, ktoré sú vysokopodlažné?

Bohužiaľ s električkami je to ešte horšie. V hlavnom meste by sme márne hľadali aspoň jednu nízkopodlažnú električku. Nájdeme v Európe ešte nejakú metropolu krajiny bez nízkopodlažných električiek? Je to žiaľ veľká hanba.

Dúfam, že v nasledujúcich rokoch dôjde k náprave a kompetentný si dajú konečne medzi svoje priority aj obnovu vozového parku ekologickejšej formy dopravy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?